Bahtıllı Belediyesi

Kasabamızın Kuzey kısmında Akdağ, Güney kısmında da Simav dağı, Doğusu (kasabamız ile Boğazköy arası) meşelik tepelerin bir kısmına 1986 yılında çam fidesi dikilmiş aralama çalışmaları yapılacak kadar büyümüş ve yapılmaktadır. Batısı Balıkesir hudutları içinde kalan Söğütçük köyüne kadar uzanan geniş ve düz bir ova vardır.

En son yapılan nüfus sayımına göre kasabamızın nüfusu 2160 olup, özellikle genç nesil çalışmak için başta İzmir, Uşak, Manisa ve Balıkesir gibi büyük şehirlere çalışmak için gitmişlerdir.

Halkımızın geçim kaynağı çiftçilik ve hayvancılıktır. İlçemizde en geniş araziye sahip olan yerleşim birimlerinden biridir. Çoğu vatandaşımızın Simav ve Manisa-Demirci ilçesinde arazileri bulunmaktadır. Kasabamızın Kuzey kısmından geçen Simav Çayı ile Güney kısmından geçen Bereket çayı suları ile arazimin büyük kısmı sulanmakta olup, buna ilaveten yer altından çıkan çok miktarda kuyu sularımızda mevcuttur.

Başlıca ürünlerimiz; sulanmayan arazilerimizde buğday, arpa, nohut vb., sulanan arazilerimizde de pancar, fasulye, biber, kabak, mısır vb. ürünler yetişmektedir.

Yetiştirilen mahsuller istenilen düzeyde gelir getirmediğinden son zamanlarda halkımız meyveciliğe doğru yönelmektedir.

Kasabamızda 22 derslikli İlköğretim Okulu bulunmakta, Ahmetli köyünden gelen öğrencilerle birlikte eğitim ve öğretim devam etmekte ayrıca halkımız çocuklarının dini eğitimini yapabilmeleri için 3 katlı Kur’an Kursu yapılmış öğrenci yokluğundan şuan kapanmıştır.

Beldemiz Simav’a 20 km uzaklıkta, İzmir-Simav karayoluna uzaklığı 3 km.’dir. ulaşım belediyemiz araçlarıyla sağlanmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s