Hisarcıklı Mustafa’dan Büyüklere Ders

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde ilköğretim okulu öğrencisi küçük çocuk, doğum sonrası anneleri ölen üç kedi yavrusunu biberonla besleyip hayatta kalmalarını sağlayarak bir insanlık dersi veriyor.

Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan Atatürk İlköğretim Okulu 2-B sınıfı öğrencisi 8 yaşındaki Mustafa Kurtdereli adındaki küçük çocuk on beş günden beri annesiz olan üç kedi yavrusunu harçlığından artırdığı parayla süt alarak her gün besliyor ve evlerinin bodrumunda barındırarak hayatta kalmalarını sağlıyor.

Kedi yavrularının annelerinin hemen doğumdan hemen sonra ölmesi üzerine yavruların ortada kalmalarına gönlünün razı olmadığını söyleyen küçük Mustafa Kurtdereli, “Yavruların gözleri dahi açılmamıştı. Onları sokakta bırakmam onların ölmesi demekti. Önce onlara biberon alıp sütle beslemeye başladım. Onları dış tehlikelerden korumak içinde evin bodrumunda barındırıyorum. Zaten okul evimize yakın okul aralarında gelerek onlara süt veriyorum. Beni anneleri gibi seviyorlar. Ben geldiğimde üzerime atılıp süt istiyorlar. Onları çok seviyorum “ dedi.

İHA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s