Eynal

“Dünyada ve Anadolu da birçok kaplıcayı gezdim, gördüm ama; Eynal Kaplıcası gibisini görmedim, böylesi yeryüzünde yoktur”
EVLİYA ÇELEBİ

EYNAL KAPLICALARI Rezervasyon 0-274 547 20 01 (10 Hat ) Fax 0-274 547 20 13

Şehir merkezine 4 km. mesafede Gölcük dağının eteğinde geniş bir alana yayılmış tesisleriyle, gerdanlık gibi asılı görünüm veren mülkiyeti Simav belediyesine ait Eynal Kaplıcası, Simav Belediyesi bünyesinde işletme olarak çalıştırılmaktadır.

Eynal Kaplıcasındaki sıcak su kaynakları termal oteller ve motellerin yanında; Jeotermal enerji ile şehirdeki ev ve iş yerlerinin ısıtılması ile Eynal bölgesindeki birçok seranın ısıtılması da yapılmaktadır.

İnsanlara uzun yıllar şifa dağıtan Eynal Kaplıcasında sularımız ;

*Romatizma, Siyatik,
*Kırık, Çıkık, Kireçlenme
*Cilt ve Deri Hastalıkları
*Cinsel rahatsızlıklar
*Ruhen ve bedenen
görülen yorgunluklar
*Nevrit, Nevralji
*Böbrek taşlarının dökülmesi gibi bir çok rahatsızlıklarına şifa dağıtmaktadır.

Kaplıcamız 700 yatak kapasiteli olup 70 odalı 2 adet otel , 126 Apart motel ve 15 adet hususi aile banyosu , 2 adet termal havuzlu Türk hamamı , kapalı termal yüzme havuzu , aqua park – açık yüzme havuzu , şifalı ayak banyosu , 200 kişilik lokanta , 150 kişilik aile restaurantı ve toplantı salonu , çay kahve salonu ve televizyon izleme salonları , kafeterya , masa tenisi , bilardo , oyun salonu ile çay bahçeleri , mangal yapabileceğiniz piknik alanları , çocuk oyun parkları , gezi alanları , voleybol , basketbol , çim futbol sahası , market , pide fırını , berber ve cami bulunmaktadır.

Apart motellerimizde ;
1 adet çift kişilik gardroplu yatak odası,

2 adet çekyat bulunan oturma odası, Tv. yayınları için merkezi anten sistemi, kendinize ait direkt telefon, ev tipi buz dolabı, yemek pişirebilmeniz için

3 lü ocak, çay takımları, yemek masası sandalyesi bulunan mutfak, manzarası güzel geniş balkon, derin mermer küvetli termal banyosu bulunmaktadır.

Hususi aile banyosu ;

günü birlik gelen ziyaretçilerimiz için saat ücretli olup, dinlenmek için çift kişilik yatağı, derin mermer küvetli termal banyosu bulunmaktadır.

Şifalı ayak banyosu ;

Mantar, egzama ve ayak mafsal ağrılarına iyi gelmektedir. Üzeri kapalı , küçük havuzu bulunan kaplıcamız içinde bir tesistir.

Kaplıcamızdaki tüm kapalı mekanlar jeotermal ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Kaplıcamızdan Simav’a 07.30 ile 23.30 saatleri arası, Simav’dan kaplıcamıza 07.00 ile 23.00 saatleri arası Belediye otobüs seferleri yapılmaktadır.

Otel odalarımızda ;

1 çift kişilik, 1 tek kişilik yatak, oda servisi, televizyon, mini buzdolabı, direkt telefon, termal küvetli banyo, manzarası güzel geniş balkon bulunmaktadır.

Termal , havuzlu Türk hamamı ;

Bünyemizde bulunan iki adet hamamız, sauna, yüzme havuzu, ferah yıkanma bölümleri ile dönüşümlü olarak bayanlara ve erkeklere sabah 07,00 dan 23,00 a kadar çok düşük bir ücretle hizmet vermektedir.

Kapalı termal yüzme havuzu ;

7 x 7 metre genişliğinde 1,40cm. derinliğinde termal havuz bölümü , dinlenmek için oturma gurupları , şezlonglar , duş, soyunma ve giyinme bölümleri ile ferah bir mekandır. Gün içinde program dahilinde bayanların ve erkeklerin kullanımına sunulmaktadır.

Tesislerimize yılda 250.000 turist gelmekte yıllık doluluk oranı % 98 civarındadır,

Müşterilerimizin çoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya gibi metropol kentlerimiz ve diğer il ve ilçelerden gelenlerden oluşmaktadır.
· Kaplıcamızdaki sıcak su kuyularındaki termal suların sıcaklığı 97°C – l62°C olup debisi yaklaşık 270 lt/sn. dir.

Sıcaklığı l60°C dereceyi geçen şifalı sularımızda ;

Katyonlar : Calsiyum – Sodyum
Anyonlar : Bio Carbonat, Sülfat, Metoborikasit, Florür, Bromür bulunmaktadır.

200 kişilik lokanta ve teras ;

Sabah kahvaltınızı yapabileceğiniz bu salon ve terasta birbirinden değişik çorba , et ve sebze yemekleri ile saat 18,00 den itibaren odun kömürüyle pişirilen her türlü ızgaradan canlı müzik eşliğinde istifade etmeniz mümkündür

150 kişilik aile restaurantı ve toplantı salonu ;

Kaplıcamızın en güzel yerindedir. Buradan tesislerimizin doğa ile bütünleşen güzelliğini kuş bakışı seyredebilirsiniz. Salonu balkonu ve terasında ailenizle çok rahat oturabileceğiniz bir ortamda mangal kömüründe ızgara , salata , soğuk meze ve meşrubat çay , kahve alabileceğiniz , istendiğinde iş toplantıları da yapılabilen bir tesisimizdir.

Aquapark ve açık yüzme havuzu ;

4,000 m 2 alan üzerine kurulu kenarları kafeterya ve soyunma giyinme bölümleri ile kapalı 16 x 35 metre genişliğinde 140 cm. ve 110 cm. derinliği olan düşük ısıda termal sulu yüzme havuzu, 3 adet büyük, 2 adet küçük su kaydırağı, kaydıraklı küçük çocuk oyun havuzu, tost, meşrubat, çay alabileceğiniz kapalı ve açık kafeteryası, çocuk oyun odası, jimnastik salonu, oyun salonu bulunan dönüşümlü olarak bayanlara ve erkeklere hizmet veren bölgede tek olma özelliğini koruyan tedavi, spor ve eğlence merkezidir.

Tesisimizi kent yaşamının karmaşasından sıyrılmak amacıyla tercih edenler de var. Sağlığına kavuşmak özlemiyle gelenler de var

“YERDEN FIŞKIRAN SAĞLIK “

özelliğiyle oteller ve motellerimiz turizm gruplarına en kaliteli hizmeti bünyesinde bulundurduğumuz eğitim seviyesi çeşitli kurslarla artırılan personellerimizle ve sürekli yenilenen ve artan tesis imkanlarıyla sizleri ağırlamaktan gurur duyarız.

Ayrıca Eynal Kaplıcalarındaki 725 mt. derinlikteki 162°C sıcak su ile Simav şehir merkezindeki 2000 konuta eşdeğer jeotermal enerji ile merkezi ısıtma 365 gün 24 saat evlere sıcak su verilmektedir.

Çevre dostu olarak bilinen bu sistemin 8000 konuta tamamlanılması için 2.ana hat Ø 400 çapında 4200 metrelik jeotermal paket boru döşenmesi ve montaj işi yatırımı başlatılmış 2001 Haziran ayında hizmete alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s