Sosyal Durumu

Simav fuarı her yıl 26 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında kutlanır. Simav fuarında müzik şöleni , folklor gösterileri ve spor karşılaşmaları düzenlenmektedir. Fuar eğlenmenin yanında İlçe ekonomisine canlılık getirmektedir.

Simav da belirli günlerde yaren toplantısı tapılmaktadır.

İlçe Merkez Belediye ve 21 adet belde belediyesi olmak üzere 22 adet belediye, ilçe merkezinde 16 adet mahalle muhtarlığı ve ilçeye bağlı 72 köy vardır.

İlçe merkezinde bir Devlet Hastanesi, dört Sağlık Ocağı, bir Verem savaş Dispanseri ve Sosyal Sigortalar Kurumuna Bağlı bir adet sağlık İstasyonu vardır.

Devlet hastanesinin Genel idarede 49, Teknik hizmetlerde 2 personeli görev yapmaktadır. Hastanedeki toplam personel sayısı 159 kişidir. Hastane 122 yataklı olup ilçede 813 kişiye bir yatak düşmektedir.

Hastane gerek personel sayısı gerekse fiziki ve tıbbi alt yapı ile ülkenin örnek hastanelerinden biri konumuna gelmiş ve çevre ilçe ve köylerine de hitap ederek Bölge Hastanesi işlevine haiz olmuştur.

İlçede Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu Lisesi,Süper Lise ve Genel Lise,Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi,İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi,Kız Meslek,Anadolu Meslek ve Anadolu Kız Meslek Liseleri ile Ticaret Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi bulunmakta olup Fen Lisesi dışındaki tüm Ortaöğretim yapılandırması tamamlanmış durumdadır.

Ayrıca ilçede Dumlupınar Üniversitesi’ne bağlı Simav Teknik Eğitim Fakültesi ve Simav Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s